Fon Nasıl Yönetilmektedir?

Fibaemeklilik olarak farklı tasarruf araçlarına ve yatırım tercihlerine yönelik alternatif emeklilik yatırım fonları sunduğumuzu bilmeni isteriz ve fonlarımız, uzman Portföy Yönetim şirketleri tarafından yönetilmektedir.

Fibaemeklilik'in fon yönetimi konusunda sana sunduğu 2 ayrı hizmeti var. Böylece sana sunulan ile yetinmek zorunda değilsin; kendi fon yöneticini kendin seçebilirsin.  

Emeklilik fonlarımız, portföy yönetimi şirketleri tarafından yönetilirken Fibaemeklilik olarak hem kendi fon yöneticini seçme hakkını tanıyor hem de bilimsel çalışmalarımız sonucunda sana; yaşına ve risk algına göre emekliliğine kalan süre zarfında hangi fon dağılımında olman gerektiği konusunda danışmanlık veriyoruz.

Bu çalışma ile birikimlerini uzun vadede kabul edilebilir büyüklüklere çıkartman için yol gösteriyor, sistemde var olan yılda 6 kez fon değiştirme hakkını en doğru şekilde kullanabilmen için sana, doğru zamanda en doğru tavsiyeyi vermeyi hedefliyoruz.

Fibaemeklilik, Fon Tercihinde Yardımcın

Birikimini hangi fonda değerlendireceğini bilmiyor ya da kararsız kalıyor olabilirsin. Hatta sana sunulan yatırım fonları karmaşık geldiği için kafan karışıyor olabilir. Endişelenme,  Fibaemeklilik olarak yaşına ve piyasa koşullarına göre hazırlanan emeklilik yatırım fonları ile sana yardımcı olmaya hazırız.

Güncel piyasa koşullarını dikkate alarak senin için sunduğumuz emeklilik yatırım fonlarından sana en uygun olan fon modelini belirleyebilir, risk eğilimine ve yatırım tercihine göre emeklilik fonunu seçebilirsin.

Senin için hazırladığımız fonlar arasında tercih yaptığın zaman hem fon yönetimi hizmeti almış olursun hem de yıllık 6 adet fon değişikliği hakkını da en doğru şekilde kullanmış olursun.

Fon Yönetiminde Seçme Hakkı Dönemi

Fibaemeklilik olarak sektörde bir ilke imza atıp Bireysel Emeklilikte “Fon Marketi” uygulamasını hayata geçirerek tüm müşterilerimize diledikleri fon yöneticisini 12 şirket arasından kolaylıkla seçebileceği ve istediğinde değiştirebileceği bir sistem haline getirdik.
Peki, nedir bu Fon Marketi?

Her İhtiyaca Uygun Fon Yönetim Hizmetleri: Fon Market

Fon Market uygulaması sana sunulan fon yöneticisi dışında başka bir fon yöneticisi seçme hakkı veren uygulamadır. Kısaca, anlaşmalı olduğun emeklilik şirketini değiştirmek için 1 - 2 yıl bekleme zorunluluğunu kaldıran bu sistem, seni mutsuz olmaktan kurtarıyor.

Fibaemeklilik olarak Fiba Portföy dışında Atlas Portföy, Oyak Portföy, İstanbul Portföy, Tacirler Portföy, Global Portföy, Osmanlı Portföy QInvest, Perform Portföy başta olmak üzere 12 portföy yönetim şirketi ile anlaşarak sana birbirinden  farklı fon yönetim hizmeti sunuyoruz. Böylece senin için; faizli ve faizsiz olmak üzere her biri farklı bir portföy yönetim şirketinin yönettiği 12 adet farklı vizyon sunarak bir “Fon Market” yaratmış oluyoruz.

Bu “Fon Market”i kurmaktaki en büyük amacımız; sürekli aynı ürünü kullanman ya da değiştirmek için birkaç yıl beklemek yerine hangi fon şirketinin performansını beğeniyorsan o fon şirketine geçebilmendir. Üstelik bu plan değişikliğini yapabilmek için sadece müşteri hizmetlerini araman yeterli.

Sana sunduğumuz seçme hakkı sayesinde bu platformda bulunan portföy şirketleri de rekabet ortamında seni kaybetmemek, sana daha iyi hizmet verebilmek ve seni mutlu edebilmek için en iyi performansı göstermeye daha fazla istekli olacaklar.